Jak wyczyścić szkło hartowane?

Jak wyczyścić szkło hartowane?

Pamiętaj o precyzyjnym montażu szkła

Pierwszym krokiem jest precyzyjny montaż szkła. Aby tuż po jego przyklejeniu nie były widoczne ślady kurzu i bąbelki powietrza, należy dobrać szkło idealnie dopasowane do wymiarów i kształtów ekranu w konkretnym modelu telefonu (niektóre smartfony mają zaokrąglone brzegi i szkło musi to uwzględniać).
Kolejnym krokiem jest właściwy montaż – według instrukcji dołączonej przez producenta. Przed naklejeniem szkła, należy dokładnie odtłuścić ekran i go wyczyścić z drobinek kurzu. Producenci najczęściej dołączają do zestawów ściereczkę nasączoną alkoholem i suchą ściereczkę do polerowania. Tak przygotowana powierzchnia gwarantuje, że pod szkłem nie pozostaną zabrudzenia.

Czyszczenie szkła hartowanego – ściereczki do okularów

Intensywne korzystanie z ekranu dotykowego, na którym przyklejono szkło hartowane, szybko prowadzi do pojawienia się zanieczyszczeń. Nieestetyczne ślady palców i drobinki kurzu sprawiają, że smartfon przestaje prezentować się jak nowy. Co zrobić w takiej sytuacji?
Najlepiej wybierać szkła ze specjalną warstwą olefobową, którą bardzo łatwo się czyści. Podobną warstwę stosują producenci okularów, dlatego do czyszczenia z powodzeniem można wykorzystać specjalne ściereczki dostępne w sklepach i hurtowniach optycznych. Idealnie zbierają one kurz, tłuste ślady oraz inne zabrudzenia, a zarazem nie rysują powierzchni i nie pozostawiają żadnych śladów na szkle.

Folie do czyszczenia szkła hartowanego

W wielu zestawach ze szkłami hartowanymi na telefon, można znaleźć nie tylko ściereczki do przygotowania ekranu pod montaż ochrony, ale także specjalne folie, które są przeznaczone do czyszczenia szkła. Folie te doskonale zbierają kurz i drobne zanieczyszczenia.

Ściereczki z mikrofibry

Do czyszczenia smug i tłustych odcisków palców na szkle hartowanym, przyklejonym na ekran telefonu, polecane są ściereczki z mikrofibry (mikrowłókna). Są one chłonne, elastyczne i nie strzepią się (nie pozostawiają na powierzchni niteczek tak, jak klasyczne ściereczki z innych tkanin – np. bawełny). Aby pozbyć się nieestetycznych śladów, wystarczy przetrzeć ekran kolistymi ruchami.
W przypadku większych zabrudzeń, ściereczkę można lekko zwilżyć, ale wtedy należy być bardzo ostrożnym, aby woda nie przedostała się do wnętrza obudowy smartfona. Miejsca przetarte wilgotną ściereczką, należy osuszyć suchą mikrofibrą, aby na szkle nie pojawiły się odbarwienia czy plamki.

Środki czyszczące do ekranów dotykowych

Do pielęgnacji szkła hartowanego można wykorzystać również specjalne środki i materiały przeznaczone do czyszczenia ekranów dotykowych (dostępne są one m.in. w sklepach z elektroniką użytkową i akcesoriami GSM oraz w niektórych sklepach komputerowych).
Producenci proponują środki czyszczące w aerozolu, gąbki, wilgotne ściereczki i chusteczki nasączone różnymi substancjami czyszczącymi (podobne zestawy wykorzystuje się do czyszczenia ekranów tabletów i laptopów). Niektóre akcesoria zapobiegają ponownemu osadzaniu się kurzu.
Gdy sięgamy po środki w aerozolu, należy uważać, aby płyn nie przedostał się do obudowy smartfona. Najlepsze są środki czyszczące oparte o naturalne substancje, ponieważ agresywna chemia może niszczyć powłokę olefobową.

Masa czyszcząca Cyber Clean

Ciekawostką na rynku akcesoriów do czyszczenia urządzeń z ekranami dotykowymi jest masa Cyber Clean (można ją kupić przez Internet). Dobrze sprawdzi się ona także do czyszczenia szkła hartowanego. Masę należy wyjąć z opakowania, ugnieść w dłoni (podobnie jak plastelinę) i przyłożyć do miejsc, które chcemy wyczyścić.Dobrze usunie ona ślady kurzu i smugi tuż przy krawędziach ekranu. Wyróżnikiem Cyber Clean jest to, że masa jest antybakteryjna.

Czyszczenie szkła hartowanego – tego lepiej unikaj

Do czyszczenia szkła hartowanego, przyklejonego na ekran smartfona, lepiej nie używać chusteczek higienicznych, ręczników papierowych i tradycyjnych ściereczek kuchennych. Wprawdzie szkło to jest odporne na zarysowania, ale takie materiały mogą pozostawić nieestetyczne nitki, smugi lub drobinki papieru.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ NA SZKŁA HARTOWANE :

Komentarze

    Dodaj komentarz